Armėnijos garbės konsulato atidarymo ceremonija Valdovų rūmuose

Vasario 25 d. Valdovų rūmuose vyko „Chačaturiano trio“ koncertas, skirtas Armėnijos garbės konsulato Vilniuje atidarymui, kurio konsulinė jurisdikcija apims Vilniaus ir Kauno apskritis.

Armėnijos Respublikos ambasados organizuotame renginyje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, Lietuvoje akredituotų diplomatinių atstovybių vadovai, aukšti Lietuvos įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios institucijų pareigūnai, Seimo nariai, visuomenės, politikos ir kultūros veikėjai, intelektualai, žurnalistai ir armėnų bendruomenės nariai.

Tardamas žodį, Armėnijos ambasadorius Lietuvoje Tigran Mkrtchyan pasveikino gydytoją Karapetą Babajaną tapus Armėnijos Respublikos garbės konsulu ir pažymėjo, jog Armėnijos ir Lietuvos santykiai, paremti stipriu istoriniu ryšiu ir bendromis vertybėmis, pastaruoju metu tapo dar tvirtesni.

Pristatydamas Karapetą Babajaną, jo nuveiktus darbus ir dabartinę veiklą, Tigran Mkrtchyan tvirtino, kad savo ruožtu garbės konsulas K. Babajanas skatins dvišalius ekonominius ir verslo santykius, prekybą, turizmą, Armėnijos ir Lietuvos verslo bendruomenių bendradarbiavimą, taip pat kultūrinius ir švietimo mainus.

Baigdamas savo kalbą ambasadorius T. Mkrtchyan pristatė tarptautinį pripažinimą pelniusį „Chačaturiano trio“ bei jų koncertinę programą ir padėkojo rėmėjams už paramą organizuojant renginį.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša tardamas žodį pasveikino Karapetą Babajaną su naujomis pareigomis ir palinkėjo sėkmės jas vykdant. Taip pat p. Talat-Kelpša pasidžiaugė dėl tiesioginio oro susisiekimo tarp Armėnijos ir Lietuvos užmezgimo ir pažymėjo, kad tai neabejotinai turės teigiamą poveikį gilinant abipusiai naudingą bendradarbiavimą visose srityse. Jis taip pat paminėjo laipsnišką šiltų Lietuvos ir Armėnijos santykių plėtrą.

Naujai paskirtas garbės konsulas Karapetas Babajanas išreikšė padėką ambasadoriui Mkrtchyanui už pasitikėjimą ir pasiūlymą vykdyti šią atsakingą misiją bei pažymėjo, jog bendradarbiaudamas su Armėnijos Respublikos ambasada sieks, kad Lietuva ir Armėnija būtų dar artimesnės viena kitai bei stengsis tapti dar viena jungtimi, vienijančia mūsų draugiškas tautas.

Koncerto metu pasirodė pianistė Armine Grigoryan, smuikininkas Karen Shahgaldyan ir violončelininkas Karen Kočaryan, kurie atliko Aleksandro Spendiaryano, Arno Babadžaniano, Aramo Chačaturiano, Arvo Piarto, Georgso Peleciso, Mikalojaus Konstantino Čiurliono ir kt. žymių kompozitorių kūrinius bei sulaukė audringų plojimų.

Kultūrinei renginio daliai pasibaigus, Armėnijos Respublikos garbės konsulato Vilniuje atidarymo proga vyko priėmimas, kur specialiame paviljone buvo pristatytas armėniškas brendis „Ararat“, taip pat buvo patiekti armėniški vynai ir patiekalai.